ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU „PIĘKNEGO CZYTANIA”

Utworzono dnia 15.03.2022

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ,,Pięknego Czytania’’ dla uczniów klas I-III .Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny oraz popularyzacja literatury dla dzieci.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas etapu pierwszego, uczestnicy czytali wybrany przez wychowawcę fragment utworu z literatury dziecięcej. Następnie uczniowie czytali wybrany tekst przygotowany przez organizatora. Reprezentanci klas świetnie pokazali swoje umiejętności.

Jury brało pod uwagę następujące elementy: płynność czytania, wyrazistość, poprawność i interpretację. W ten sposób wyłoniono Mistrzów w kategoriach: klasy I, klasy II, klasy III.

Mistrz Pięknego Czytania Klas I: Julia Gacan
Wyróżnienie: Amelia Tryk i Mikołaj Grabowski
Mistrz Pięknego Czytania Klas II: Bartłomiej Łysiak
Wyróżnienie: Alicja Gil i Oskar Długosz
Mistrz Pięknego Czytania Klas III: Hanna Kowalczyk
Wyróżnienie: Lena Stachańska i Maja Nikiszyn

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej, natomiast wszystkich uczniów zachęcamy do aktywności czytelniczej.